Dlaczego biurko ma blat uchylny?

Home/Dlaczego biurko ma blat uchylny?
Dlaczego biurko ma blat uchylny? 2016-12-29T17:33:31+00:00

Ciekawy fakt: biurko szkolne zostało opracowane jeszcze w latach 80 XIX stulecia. Wtedy zostały zaprojektowane biurka szkolne, których blat jest usytuowany pod kątem i które są zaopatrzone w podstawkę do nóg. Minęło około półtora stulecia, ale do tej pory w szkole podstawowej do pisania, czytania, rysowania radzi się używać blat z pochyleniem. Więc lepiej wybrać biurko, w którym kąt pochylenia blatu jest regulowany w granicach od 0 do 16 stopni.

Zeszyt lub podręcznik dziecka powinny być przybliżone do oczu dziecka, a nie oczy dziecka przybliżone do zeszytu lub podręcznika. W tym celu właśnie istnieje funkcja regulacji pochylenia blatu. W przeciwnym razie przy biurku bez regulowanego blatu dziecko zacznie się garbić, próbując przybliżyć oczy do zeszytu lub książki. Niepoprawna pozycja ucznia przy biurku w czasie zajęć może doprowadzić do zgarbienia, bólu w plecach, problemów ze wzrokiem.
Również należy uwzględnić grupę wzrostową dziecka. Dzieci rosną, a więc meble, przy których się uczą i spędzają dużo czasu, powinny się zmieniać.
Jednak co roku kupować nowe biurko dla dziecka jest drogo. Rozwiązaniem w takim przypadku jest wybór biurka, zaopatrzonego w regulację wysokość i kąta pochylenia blatu.
Należy pamiętać! Twoje dziecko dużo czasu spędza przy swoim biurku. Należy zadbać, aby było ono maksymalnie wygodne bezpieczne dla Twojego dziecka.