Jak dobrze zorganizować miejsce pracy dla dziecka?

Home/Jak dobrze zorganizować miejsce pracy dla dziecka?
Jak dobrze zorganizować miejsce pracy dla dziecka? 2017-01-03T10:55:55+00:00

Organizacja miejsca pracy dla dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie dla każdego rodzica. Przecież jeszcze zanim pójdą do szkoły, nasze dzieci zaczynają malować i rysować przy biurku. Już w tym okresie trzeba się zastanowić, jak zorganizować miejsce pracy dla dziecka.
Dobrze żeby dziecko już w wieku 5-6 lat miało swoje własne biurko. Po pierwsze, w tym okresie dzieci mogą już wiele czasu spędzać przy swoim biurku, a po drugie, mając własne miejsce pracy rok albo dwa przed szkołą, dziecko przyzwyczai się do niego i łatwiej się zaadaptuje w szkole.
W wieku od 5 do 10 lat tworzy się postawa dziecka. W celu zbudowania poprawnej postawy trzeba, aby wysokość stołu i krzesła odpowiadała wzrostu dziecka. Warto zwrócić szczególną uwagę na regulację pochylenia blatu, aby zapobiec skrzywieniu kręgosłupa dziecka, a również zapobiec nadmiernemu natężeniu wzroku dziecka, aby w przyszłości nie mieć kłopotów ze wzrokiem. Zeszyt lub podręcznik dziecka powinny być przybliżone do oczu dziecka, a nie oczy dziecka przybliżone do zeszytu lub podręcznika. W tym celu właśnie istnieje funkcja regulacji pochylenia blatu. W przeciwnym razie przy biurku bez regulowanego blatu dziecko zacznie się garbić, próbując przybliżyć oczy do zeszytu lub książki. Niepoprawna pozycja ucznia przy biurku w czasie zajęć może doprowadzić do zgarbienia, bólu w plecach, problemów ze wzrokiem.
Również należy uwzględnić grupę wzrostową dziecka. Dzieci rosną, a więc meble, przy których się uczą i spędzają dużo czasu powinny się zmieniać. Aby dziecko zawsze posiadało miejsce pracy, które będzie mu pasowało wzrostowo, należy co rok lub co dwa lata kupować nowe biurko lub wystarczy jeden raz kupić biurko rosnące wraz z dzieckiem. Oczywiście, dobre biurko rosnące wraz z dzieckiem będzie kosztowało więcej niż zwykłe, ale biorąc pod uwagę, że dziecko na przeciągu całego czasu nauki będzie miało pełnowartościowe miejsce pracy, które będzie świetnie pasowało di jego wzrostu, taki wydatek można uznać za bardzo rozsądny.
Oprócz zdrowego rozwoju, dobre miejsce pracy zwiększy komfort psychologiczny dziecka, a więc zwiększy motywację do nauki i wyniki w szkole.
Zrób dobry wybór – podaruj swojemu dziecku zdrowie i dobry nastrój na długie lata!