Jak wybrać biurko?

Home/Jak wybrać biurko?
Jak wybrać biurko? 2017-07-05T00:15:57+00:00

Dużo rodziców, kiedy nadchodzi czas wyboru między burkiem rosnącym wraz z dzieckiem lub zwykłym stołem, nie zwracają dużo uwagi na tę kwestię.
A jednak jak wynika ze statystyk, każdy czwarty uczeń szkoły podstawowej ma skrzywienie kręgosłupa. Spośród uczniów starszych klas takich dzieci jest trzy razy więcej. W ten sposób problem skoliozy wśród uczniów szkół istnieje i ma bardzo dużą skalę.
Kiedy dziecko odrabia zadanie domowe, należy uważać, aby poprawne siedziało przy biurku. Jednak rodzice nie zawracają uwagi na to, że poprawnie siedzieć przy zwykłym biurku często jest po prostu niemożliwe. Wystarczy zwrócić uwagę na pozycję dziecka w czasie nauki: jeśli nie siedzi przy biurku, które zostało wyregulowane na jego wzrost, może się garbić.
Biurko obowiązkowo powinno być dopasowane do rozmiaru i wzrostu dziecku!

W poprawnej pozycji dziecka przy biurku łokcie dziecka powinny leżeć swobodnie, plecy powinny dotykać krzesła, nogi pod prostym kątem powinny być ugięte w kolanach.
Również postawa dziecka zależy od poprawnego wyboru krzesła. Zbyt wysokie krzesło nie umożliwia, aby stopy dotykały podłogi, a zbyt niskie lub głębokie krzesło będzie zmuszało dziecko do garbienia się. Wybór modelu nieruchomego z regulacją wysokości to optymalny wybór.
Problemy z postawą są w pierwszej kolejności związane z tym, że dziecko nie posiada pełnowartościowego miejsca pracy, wyposażonego w poprawne meble rosnące wraz z dzieckiem i często się garbi, odrabiając zadanie domowe.
Najlepsze rozwiązanie, aby zapewnić poprawną pozycję dziecka przy biurku, unikając przy tym konieczności wymieniać krzesło ucznia co dwa lata lub kupować meble „na przyszłość” — to nabycie biurka, którego wysokość można regulować.