Biurko z regulacją wysokości dla dzieci – po co kupować ?

biurko_regulowane_bologna_blue

Rodzice ostatnimi czasy ortopedzi stale biją na alarm! Dlaczego? Okazuje się, że stan zdrowia polskich dzieci ciągle się pogarsza. Prowadzenie przez nich siedzącego trybu życia, częste unikanie zajęć sportowych, długie godziny, które spędzają przed komputerem i smartfonem powodują powstawanie bóli kręgosłupa, a ostatecznie nawet wad postawy. Dlatego każdy rodzic zadaje sobie pytanie: „Czy kupować biurko z regulacją wysokości dla dziecka?”

biurko_regulowane_bologna_blue
Biurko regulowane Bologna (blue)

Dlaczego warto wybrać biurko ergonomiczne?

Jak się okazuje, aby dobrze siedzieć trzeba przede wszystkim posiadać właściwie dopasowane do swojego aktualnego wzrostu meble. Co za tym idzie w momencie, gdy wybieramy biurko dla naszej pociechy to właśnie jego regulowana wysokość jest tym, na co powinno się szczególnie zwracać uwagę. Właśnie w związku z tym mebel ten będziemy mogli idealnie dopasować do stale zmieniającego się wzrostu naszego potomka. Ponadto możliwość podwyższenia blatu daje także szansę na pracę i zabawę w pozycji stojącej. To może się okazać prawdziwym wybawieniem dla nazbyt obciążonego kręgosłupa. Przy tym warto zauważyć, że dobre i zdrowe miejsce do nauki dla dziecka powinno być także wyposażone w odpowiednie krzesło. Najlepiej również regulowane. Dziecko powinno siedzieć na nim tak, aby jego nogi opierały się o podłogę, a kość krzyżowa dotykała oparcia. Ponadto siedzisko danego fotela, zwłaszcza w odniesieniu do dziecka nie może być zbyt głębokie. Ono powinno być odpowiednio dopasowane do długości jego ud, przez co kolana mogą być zgięte pod kątem 90 stopni.

Z naszej strony możemy polecić biurko z regulacją wysokości Bologna.

Zatem biurko z regulacją wysokości i krzesło ergonomiczne dla dzieci stanowią idealny zestaw do nauki, który powinien znaleźć się w pokoju praktycznie każdego dziecka.

Czy dobre biurko to już wszystko?

Jednakże dobre, regulowane biurko to jeszcze nie wszystko, co powinno się znaleźć w wyposażeniu pokoju naszego dziecka. Jak już wspomniano musi się w nim również znaleźć właściwy fotel dla dziecka. Ponadto należy także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego oświetlenia, w którym również warto postawić na ergonomię. Lampka, znajdująca się na biurku powinna posiadać regulowaną wysokość i dawać możliwość oświetlenia praktycznie w każdej możliwej płaszczyźnie. Wyginający się pałąk lampki pozwala kierować źródło światła w konkretne, wybrane przez nas miejsce. Najlepiej powinny sprawdzić się tutaj niewielkie lampki, oświetlające jedynie mały obszar  na biurku, gdyż mniejsza oświetlana przestrzeń biurka to jednocześnie bardziej skupiona uwaga naszej pociechy.

Jednak samo oświetlenie to już odrębna, aczkolwiek również istotna kwestia w pracy przy biurku. Natomiast wszystkie pozostałe elementy umeblowania miejsca do nauki naszego dziecka znajdziesz w sklepie ergodesk.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X