Jakie biurko dla pierwszoklasisty wybrać, aby służyło mu na lata?

Jeśli chodzi o pierwszoklasistów należy przede wszystkim wybrać jak najbardziej optymalne biurko dla pierwszoklasisty. Należy szczególnie unikać biurek, które posiadają zbyt wąskie wycięcie na nogi naszej pociechy. Natomiast jeśli biurko będzie zbyt niskie może ono wręcz leżeć dziecku na udach. To sprawi jemu znaczny dyskomfort w trakcie nauki. Różnego rodzaju biurka na rynku są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Przy czym największą popularnością cieszą się białe lub dwukolorowe biurka.

Czym charakteryzuje się biurko z regulacją wysokości dla dzieci?

Jeżeli zależy Ci, aby biurko, które wybierzesz rosło razem z Twoją pociechą i posłużyło jej przez jak najdłuższy okres czasu, powinieneś zdecydować się na wybór mebla ergonomicznego, który w pełni dopasuje się do wciąż rosnącego dziecka. Biurka tego rodzaju posiadają regulację wysokościjak też możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb danego dziecka kąta nachylenia blatu. Co za tym idzie będą one szczególnie użyteczne dla tych dzieci, które spędzają bardzo dużo czasu na rysowaniu, malowaniu i różnego rodzaju innych zajęciach plastycznych. Pełna regulacja takiego biurka daje Twojemu dziecku możliwość pracy w naprawdę wygodnej pozycji.

Dodatkowo, jeśli wybrane przez Ciebie biurko ergonomiczne ma być miejscem, które pomieści także komputer, należy zadbać jeszcze o kilka innych rzeczy. Pierwszą z nich jest to, że warto, aby zarówno klawiatura, jak też monitor komputera były umieszczone na różnych wysokościach. Ekran komputera musi znajdować się nieco wyżej niż blat biurka, z kolei poniżej wysokości blatu należy umieścić klawiaturę. Łącznie różnica w tych dwóch poziomach nie powinna wynosić mniej niż 10 cm. Warto przy tym zastosować prostą zasadę, że ramiona powinny wraz z osią całego ciała  dziecka utworzyć kąt prosty. Natomiast ręce powinny w swobodny sposób leżeć na półce, na której znajduje się klawiatura.

Aranżacja pomieszczenia, czyli czy regulowane biurko będzie pasowało do dziecięcego pokoju?

Pokój dziecięcy zazwyczaj stanowi bardzo ciekawe, kolorowe miejsce, gdyż ma być wygodny dla niego do zabawy, jak również do nauki. Zatem w pokoju każdego dziecka powinny znajdować się zabawki, kolorowe ściany, czy też różnego rodzaju niewinne, dziecięce dekoracje. Jednakże w jego wyposażeniu z czasem powinno się także znaleźć odpowiednie biurko i krzesło. A tak naprawdę cały kącik do nauki – razem z półkami na książki, regałami. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo meble w jego pokoju powinny być solidne, bezpieczne i pozbawione jakichkolwiek ostrych brzegów.

Warto, aby w pokoju naszego pierwszoklasisty znalazły się także różne kolorowe pudełka. One nie tylko pomogą nam opanować szkolny rozgardiasz, ale umilą również dziecku czas zabawy, które wymyślając ich zastosowanie, będzie trenowało swój mózg.

Zatem jeśli interesuje Cię biurko z regulowaną wysokością zapraszamy do przeglądania bardzo szerokiej oferty tego rodzaju mebli na stronie ergodesk.pl. Co więcej na stronie możesz również kupić w promocyjnych cenach zestawy biurko + krzesła dla dzieci regulowane. Wyposaż pokój swojej pociechy kompleksowo w regulowane i zdrowe meble razem z ergodesk.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X