Urządź swojemu dziecku zdrowe, modne i wygodne miejsce do nauki z biurkiem regulowanym dla dzieci!

biurko_regulowane_ferrara

Biurkio regulowanym dla dzieci to miejsce, przy którym praktycznie każde dziecko spędza bardzo dużo czasu. Między innymi w trakcie odrabiania lekcji, rysowania, czy też korzystania z komputera. W związku z czym warto, aby jego meble, służące do nauki i zabawy wymuszały na nim zachowanie właściwej postawy. Jakie kwestie są najistotniejsze?

Przede wszystkim warto, aby posiadały one regulację wysokości, tak aby można je było dostosować do aktualnego wzrostu dziecka. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko cieszyło się dobrym zdrowiem i wygodnym miejscem do nauki postaraj się zgłębić zasady ergonomii. To pomogą Ci równocześnie uniknąć kupowania rokrocznie nowego biurka i krzesła dla dzieci.

Jak właściwie nasze dziecko powinno siedzieć przy biurku?

Aby dopełnić wszystkich warunków, które powinno spełniać miejsce do nauki dla dziecka należy przede wszystkim zadbać o następujące kwestie:

Odpowiednia postawa ciała.

Chodzi tutaj szczególnie o utrzymanie prostych pleców, rąk, które w pełni swobodnie opierają się na blacie biurka. Oraz zgiętych pod kątem prostym nóg, które powinny być oparte na podłodze i zginać się w kąt prosty w kolanach. Przyjęcie tego rodzaju postawy daje gwarancję, że ciężar ciała naszej pociechy nie stanowi obciążenia dla jej kręgosłupa. 

Wysokość blatu biurka dopasowana do wzrostu

Pierwsze biurko zazwyczaj kupujemy dziecku, które właśnie rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Ma ono wtedy mniej więcej 6 lat i zazwyczaj około 115-120 cm wzrostu. Właściwie dopasowany do niego stół do pracy powinien mieć blat umieszczony na wysokości około 55 cm. Jednak, jak powszechnie wiadomo nasi milusińscy bardzo szybko rosną i już po roku należałoby wymienić mu takie biurko na wyższe. Kupno nowych mebli dziecięcych co roku wydaje się nam być nieprawdopodobne i boimy się, że stracimy na to fortunę? Właśnie w związku z tym niezmiernie istotne jest to, aby wysokość blatu biurka dla dzieci była regulowana, przy czym jak najbardziej optymalnie powinien się on mieścić w granicach od 55 do 75 cm. Dokładnie takie wymogi spełnia biurko regulowane dla dzieci.

Właściwie wyprofilowane regulowane krzesło.

Odpowiedni fotel dla dzieci powinien sprawiać, że siedząc na nim przybiera się właściwą postawę, czyli taką, aby stopy leżały pod kątem prostym, mocno opierając się o podłoże. W związku z czym idealne rozwiązanie stanowią krzesła, które posiadają zarówno regulowane siedzisko i oparcie. Zadaniem tego rodzaju foteli jest to, że mają one rosnąć razem z naszą pociechą. Ponadto są one w pełni wyprofilowane, dzięki czemu wymuszają prawidłową postawę w czasie korzystania z nich.

Odpowiedni kąt nachylenia blatu biurka 

Niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie stanowi możliwość ustawienia konkretnego kąta nachylenia blatu. Jest to istotne, ponieważ każdy z nas przybiera nieco inną postawę w trakcie pisania, jeszcze inną w momencie gdy czyta i inną, kiedy np. zajmuje się rysowaniem. Właśnie w związku z tym zdecydowanie lepiej byłoby dopasować blat stołu do naszej sylwetki, aniżeli niepotrzebnie nachylać się nad naszym biurkiem. Właściwe nachylenie blatu sprzyja zmniejszeniu uczucia napięcia w karku i znacznie odciąża kręgosłup.

W ofercie sklepu ergodesk.pl znajduje się bardzo szeroka gama tego rodzaju artykułów dziecięcych. Przy czym najbardziej atrakcyjne cenowo oferty wiążą się z zakupem zestawu, w skład którego wchodzi biurko z regulowanym blatem i krzesło pod biurko. Urządź pokój swojego pierwszoklasisty kompleksowo i zdrowo w jednym miejscu.

X